FAQ

Najczęściej zadawane pytania.
Aktualizacja: 09.09.2016
 1. Skąd mogę wziąć swoje pierwsze bitcoiny? Czy muszę kupić własną koparkę i sam je sobie "wykopać"?

  Oczywiście nie, tak samo jak chcąc kupić coś za dolary nie musisz ubiegać się o wizę, żeby zarobić je w USA. Jest mnóstwo sposobów na kupno bitcoinów. Najlepiej zrobić to na internetowej giełdzie w dogodny dla siebie sposób. Następnie wymienione bitcoiny przelać na swój portfel (taki odpowiednik rachunku bankowego prowadzony w BTC)

  Przydatny link: Giełda BitBay

 2. Czy aby założyć sobie "konto" w bitcoinach muszę gdzieś iść, podpisać jakąś umowę, podawać jakieś moje dane?

  Nic z tych rzeczy. Aby założyć sobie "konto" a tak naprawdę Twój portfel potrzebujesz tylko skrzynki pocztowej e-mail (polecam gmaila). Nigdzie nie musisz iść, żadnych swoich danych nie musisz nikomu podawać. Podajesz tylko i wyłącznie adres e-mail oraz wymyślasz hasło dostępu. Na maila przychodzą Ci instrukcje oraz Twój unikalny identyfikator logowania.

  Przydatny link: Twój portfel w BlockChain

 3. Skąd mogę mieć pewność, że za miesiąc, rok czy kilka lat bitcoin nie zniknie z rynku lub jego wartość spadnie prawie do zera?

  Odpowiem pytaniem: skąd pewność, że coś podobnego nie spotka naszego Polskiego Złotego? Stosunkowo nie tak dawno mieliśmy do czynienia z hiperinflacją w naszym kraju. Oszczędności życia wielu ludzi wsiąknęły niczym woda w piasek na pustyni. Do niczego nie można mieć pewności. Bitcoina traktować należy tak samo jak każdą inną walutę obcą (chociaż na dzień dzisiejszy z punktu widzenia prawa nie jest on walutą)

  Przydatny link: Analiza techniczna kursu Bitcoin 09-09-2016